Dinsdag 9 april hebben ongeveer 45 personen onze jaarvergadering bezocht. Goed was het om te zien dat afvaardigingen van buurtverenigingen aanwezig waren en anderen genodigden gehoor hadden gegeven aan de uitnodiging. We waren weer gast in “de Schakel” welke nu als ontmoetingsplein steeds meer zijn functie zal gaan krijgen. Het gebouw heeft een prachtige metamorfose ondergaan wat in zijn volle glorie te zien zal zijn op 21 mei als de officiële opening zal plaatsvinden. Deze datum kan iedereen alvast noteren! Er is al door gemeente en bouwbedrijven hard gewerkt, maar niet vergeten mag worden dat ook verschillende verenigingen die straks gebruik gaan maken van dit gebouw, enorm veel tijd en energie hebben gestoken om voor Volkel een prachtige MFA te maken.
Op deze avond zijn de vaste agendapunten besproken zoals dit gebruikelijk is zoals de financiële jaarverslagen. Een verandering met het afgelopen jaar was dat we gebruik hebben gemaakt van beeldmateriaal en de taken in het bestuur verdeeld waren wat de presentatie aanging. Dit om het afwisselend te maken maar ook om de aandacht bij de luisteraar beter te kunnen vasthouden.
In de bestuursverkiezing was dit jaar aftredend en herkiesbaar John Arts. Bram Hoefnagel woonachtig in Volkel-West heeft zich kandidaat gesteld. Beiden zijn herbenoemd /benoemd in het bestuur. Aftredend en niet herkiesbaar waren Anneke van de Rijt (9 jaar en eerder al 6 jaar actie) en Harm Lourenssen. (6 jaar actief). Van hen hebben we afscheid genomen met lovende woorden en een klein presentje voor hun bewezen diensten in de afgelopen jaren.
Harm heeft te kennen gegeven de website van de dorpsraad te willen blijven beheren en er zorg voor te dragen dat u op de hoogte blijft van het laatste nieuws.
Francien van der Wijst heeft nogmaals in een mooie presentatie het Buurt Informatie Netwerk uitgelegd en hoe men hierin kan meedoen om Volkel veiliger te maken.
Ton de Vroomen heeft vervolgens verteld wat de werkgroep verkeer en verkeersveiligheid van de dorpsraad doet. Deze werkgroep verkeer- en verkeersveiligheid is ontstaan n.a.v. de Dorps Ontwikkelings Plan-avonden en heeft op dit moment 4 leden. Zij inventariseren en kijken naar het algemeen belang van Volkel. De werkgroep adviseert de gemeente in diverse projecten en worden hiervoor ook vaak gehoord. De projecten van afgelopen jaar waren o.a. Antoniusstraat/Rudigerstraat/ Vloetrand. De Nieuwstraat, de fietstunnels en de Zeelandsedijk.
Onze gastspreker voor dit jaar was Jan van de Akker, in het dagelijks leven directeur van zorgorganisatie VDA .
Zijn verhaal was om het idee van een digitaal dorpsplein uit te komen leggen. Dit idee is één van de ontwikkelingen en initiatieven die op dit moment plaats vinden op het Brabantse platteland.
Veranderingen in de politiek en samenleving, verschuivingen in de verantwoordelijkheden vragen om verandering volgens Jan. Er komt steeds meer behoefte aan lokaal en sociaal contact. Het begint vaak in contacten die mensen vanuit hu eigen omgeving wel hebben maar versterkt moeten worden waarbij de nu mogelijk techniek kan zorgen voor het makkelijker leggen van contact. Wat bedoeld wordt is dat men met behulp van een eigen “kanaal” via de computer makkelijker en beter in contact kan blijven met de mensen uit je eigen omgeving. Dit noemt men het digitale dorpsplein en één van de ontwikkelaars is Jan van de Akker. Met een eigen programma (cubigo.com) is veel mogelijk aldus Jan. Een digitaal dorpsplein/website kan helpen om iedereen in het dorp weer wat dichter bij elkaar te laten komen. In Schijndel en Sint-Oedenrode heeft men inmiddels zo’n digitaal dorpsplein.
Het idee is in ieder geval iets waar we verder over na zullen denken, mogelijk in samenwerking met andere organisaties uit Volkel. Volgens de gemeente zou Volkel al als pilot gaan draaien, maar zover zijn wij vanuit de dorpsraad (en OVV) nog niet.
– – – –
De goede doelen markt van onze basisschool “de Vlieger “ is geweest. We hebben vernomen wat het heeft opgeleverd en zeggen hartelijk dank voor de inzet van onze Volkelse jeugd.Het geld dat is opgehaald gaat voor de helft naar het dierenparkje in Volkel. De andere helft gaat naar energy4all.
– – – –
Het bezoek op woensdagmiddag 17 april van de Commissaris van de Koningin dhr. W. van der Donk is vanwege ziekte van de CvdK niet doorgegaan. Mogelijk later dit jaar wel een bezoek aan Uden? De voorbereidingen waren klaar. Helaas is dit bezoek niet doorgegaan.
– – – –
We hebben gehoord dat zaterdag 20 april een goede dag is geweest voor Volkel-West.
Er is hard gewerkt om hagen en bomen te planten. Nu moet alles nog gaan groeien en dat wordt dit een prachtige wijk.
– – – –
Op 26 april is Rinus Verhoeven “geridderd”. Hij kreeg de Koninklijke Onderscheiding opgespeld door burgemeester Henk Hellegers. Rinus heeft zich sinds 1988 ingezet voor de
leefbaarheid van Volkel door zijn werk in de Dorpsraad, waarvan hij de laatste zeventien jaar voorzitter was. inus heeft met een lange lijst van activiteiten namens de Dorpsraad bezig gehouden en hierin het voortouw genomen. Vandaar deze onderscheiding die hem van harte is gegund. Als Dorpsraad hebben we Rinus gelukgewenst met deze onderscheiding.
– – – –
Op woensdag 22 mei is een avond georganiseerd waar we u graag op willen attenderen.
Toon van Vught, onze wijkagent, heeft Evert Jansen uitgenodigd.
Mogelijk dat er mensen zijn die hem kennen van tv als ex –inbreker.
Evert heeft een eigen stichting opgericht ‘Veiligheid en Preventie’ om voorlichtingsavonden te geven over inbraakpreventie.
Evert Jansen komt op uitnodiging van de politie (Toon) in Volkel een voorlichtingsavond geven over hoe je een inbraak kunt voorkomen. Een kliko tegen een schutting of een laddertje op het dak van een schuurtje. Dit zijn enkele voorbeelden die voor inbrekers als de ideale gereedschappen gezien worden om makkelijk in te kunnen breken. Tijdens deze voorlichtingsavond zal worden getoond hoe gemakkelijk het is in bepaalde situaties in te breken. Een aanrader zo vlak voor de vakantietijd om bij aanwezig te zijn en mogelijk op tijd om nog aanpassingen te doen aan uw huis om ongenode gasten buiten te houden.
De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in “de Sprong”
Wellicht is het handig voor u te weten dat er momenteel geen secretariaat is voor de Dorpsraad Volkel. Het verzoek is indien u poststukken af anderszins heeft bestemd voor de dorpsraad deze naar Oosterheidestraat 7 5408 SN Volkel, gestuurd mogen worden of naar mverwege@xsall.nl Ook is het mogelijk te bellen Het tel. nr. van Rini Verwegen is
0413-27 30 68 of 06 – 23 56 96 37 het welbekende mailadres van de dorpsraad blijft ook nog actief info@dorpsraadvolkel.nl