In het kader van de Poëzieweek 2026 houdt Bibliotheek Uden op zaterdag 31 januari een bijzondere editie van de serie ‘Lees Lokaal’. Tijdens deze middag staan lokale dichters uit de gemeente Maashorst centraal in het programma ‘Open Dicht Lokaal’. Van 16.00 tot 17.30 uur kunnen bezoekers gratis genieten van voordrachten uit eigen werk door lokale dichters, afgewisseld met pianospel verzorgd door Jesse Janssen, cursist van Kunst & Co.
De deelnemende lokale dichters zijn Nell Creemers, Ineke de Wild, Wim Uijtdewilligen, Henny Knechten, Niels van Dalsum, Mette–Marit de Man, Pieke Franssen en Marianna van Vugt. Bezoekers krijgen een inspirerende middag voorgeschoteld, waarin lokale talenten en liefhebbers elkaar ontmoeten; een ode aan de kracht van taal, verbeelding en gemeenschap. In het laatste half uur is er gelegenheid om boeken te kopen, na te praten en persoonlijk in gesprek te gaan met de dichters.
Over de Poëzieweek 2026
De Poëzieweek vindt plaats van 29 januari tot en met 4 februari en heeft als thema ‘Metamorfose’. Dichteres Ellen Deckwitz schreef speciaal voor deze editie het Poëziegeschenk 2026, dat als inspiratie dient voor een week vol poëtische vernieuwing. De week viert poëzie in al haar vormen, met activiteiten door heel Nederland en Vlaanderen.
Aankomende lezingen:
26 maart Hendrik Wiegersma & de Bergense School – Museum De Wieger, Deurne
12 mei Gerard van Honthorst – Centraal Museum Utrecht
Praktische informatie
Kunstlezing Metamorfosen – Rijksmuseum Amsterdam
Datum: 26 februari 2026
Tijd: 19.30–21.00 uur
Locatie: Bibliotheek Uden / Kunst & Co
Tickets: via www.nobb.nl
Bibliotheekleden betalen €8,50, voor niet-leden is een ticket €11,50.
De prijzen zijn inclusief koffie/thee.








































