Drie maanden terug de moord op tien meeuwen, nu de diefstal van twee geliefde papegaaien. In korte tijd kreeg Zie-Zoo in Volkel twee keer te maken met geweld. Wat kan het dierenpark daar tegen doen?
Aan prikkeldraad of sterkere kooien wil hij niet denken. Dan gaat zijn dierenpark te veel op een gevangenis lijken en is het gedaan met het open karakter van Zie-Zoo. “Ik word erg kwaad als ik lees dat mensen dit onze eigen schuld vinden. Dat we de dieren maar beter moeten opbergen. Dat is een balanceeroefening die je nooit goed kan doen. Dan zijn we óf te open óf te gesloten.”
Ook Marc Damen, voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Dierentuinen, denkt dat Zie-Zoo niet veel meer kan doen. “Waarschijnlijk zijn de vogels op bestelling gestolen”, zegt hij. “In dat geval zijn ze nu al bij een rijke eigenaar in Spanje of Tsjechië. Als iemand écht kwaad wil, hou je hem als dierenpark niet tegen. In Frankrijk schoten dieven laatst nog een neushoorn dood om zijn hoorn te stelen. In dat soort handel is helaas veel geld te verdienen.”
Bron: bd.nl
Foto: Dit zijn de gestolen ara’s. De een heeft een chipnummer en de ander een ringnummer; zie F