Op bezoek bij Willy van Lankveld! Deze echte Volkelse ondernemer kennen we allemaal van zijn autobedrijf aan de Antoniusstraat waar hij al sinds 1989 actief is. Wat ooit begon met een autogarage, bouwde Willy later uit met een woonhuis en showroom. Hier woont hij nu samen met zijn vriendin en kersverse dochter. Willy verkoopt, monteert en onderhoudt nog iedere dag auto’s. Hij is een automonteur in hart en nieren en heeft zich gespecialiseerd in Renault. Door de focus op één merk te leggen kan hij Renault-eigenaren het beste helpen. Doordat Willy álles over Renault weet, vindt hij altijd de goedkoopste oplossing. Hij maakt zelfs mee dat officiële Renault-dealers aan hem vragen of hij even mee kan kijken: ‘’Ik bijt me graag vast. Waar anderen stoppen, ga ik juist door. Ik vind het leuk om te zoeken totdat ik het probleem gevonden heb!’’.

Daarnaast beschikt Willy over zeer specifieke auto-onderdelen die moeilijk verkrijgbaar zijn, via Google of Marktplaats wordt hij op deze onderdelen gevonden. Dat is zijn onderscheidende factor! Zo verkoopt hij bijvoorbeeld ook autosleutels van Renault, Hyundai en Citroën. Deze autosleutels staan bij Renault vaak maanden in bestelling en vervolgens duurt het nog 14 dagen voordat Renault de sleutel heeft geslepen, Willy kan dezelfde autosleutel in één dag leveren. Op het moment dat je jouw sleutel kwijt bent en je auto niet in kunt, is deze snelheid erg fijn! Ze komen vanuit heel Nederland naar Volkel voor de specifieke autosleutels die Willy op voorraad heeft liggen. Hij krijgt veel goede recensies, dat is belangrijk voor het vertrouwen. Maar ook het feit dat Willy een écht bedrijf is, geeft klanten vertrouwen en maakt dat ze uren in de auto zitten voor een nieuwe autosleutel.

We vroegen aan Willy of hij dan weleens bijzondere dingen meemaakt. En ja hoor, we hoorden de leukste verhalen! Zo had iemand zijn sleutel per ongeluk in een Amsterdamse gracht laten vallen, en in Amsterdam betaal je al snel tientallen euro’s parkeergeld per dag. Als je dan weken moet wachten voordat Renault een nieuwe sleutel voor je heeft, wordt het een duur grapje. Dus Willy werd direct ingeschakeld voor een retourtje Amsterdam! Maar, dit is niet het enige! Hij werd ook een keer gebeld door vakantiegangers in Italië, zij waren hun sleutel kwijtgeraakt en hadden de reservesleutel niet bij zich. Terug naar huis rijden was dus geen optie! Ze hebben het vliegtuig gepakt, de autosleutel bij Willy opgehaald om vervolgens weer terug naar Italië te vliegen. Dit was immers de snelste weg naar huis!
Willy heeft in al die jaren een vaste klantenkring opgebouwd. Zo zijn er mensen die al ruim 30 jaar bij hem langskomen voor het kopen, monteren en onderhouden van zijn of haar auto. Een groot compliment! Willy heeft geen personeel, hij heeft er altijd bewust voor gekozen om klein te blijven en alles zelf te doen, ook de boekhouding!
Willy, hartstikke bedankt voor het leuke interview. We hebben meer van jouw bedrijf mogen leren! Veel succes voor de toekomst!